Zavěšení zrcadla

74% of 100%

Zrcadlo nemusíte mít pouze v koupelně, ale také třeba v předsíni, obývacím pokoji a v ložnici. Vybírejte vždy takové, které velikostí odpovídá proporcím pokoje a ladí s designem interiéru. Zrcadlo dokáže pokoj na pohled zvětšit.

Praktické rady

Než začnete vrtat do zdi, ujistěte se, že v místě vrtání nejsou vodovodní ani plynové trubky či elektrické kabely. K jejich vyhledání slouží speciální elektronické detektory.

 1. Obecná pravidla

  Zrcadlo zavěste středem ve výši očí. To je v průměru 1,65 m. Pokud máte menší členy rodiny, zavěste jej níž. Vyberte dostatečně vysoké zrcadlo, aby i vyšší člověk viděl celou hlavu.

 2. Koupelnové zrcadlo

  Zrcadlo je nezbytným vybavením koupelny. Mělo by být dostatečně velké, ve správné výšce a v ideálním případě s osvětlením. Osvětlena by měla být pokud možno celá šířka zrcadla.

 3. Vyhřívání zrcadla (volitelné)

  Pokud vám vadí, že se po sprchování nevidíte v zamlženém zrcadle, můžete instalovat topnou fólii, které se montuje za zrcadlo a zabraňuje kondenzaci páry.

 4. Než začnete vrtat, znovu vše zkontrolujte

  Pokud musíte vrtat do obkladů, přelepte je zakrývací páskou a místo pro vrtání vyznačte na pásku. Ta zabraňuje sklouznutí vrtáku. Další otvor vyznačte pomocí vodováhy. Případně odměřte stejnou vzdálenost od spáry. Před vrtáním znovu zkontrolujte, zda jsou vyznačené otvory vodorovné. Vrtejte pomalu a bez příklepu. Otvor musí být dostatečně hluboký, abyste mohli zasunout celou hmoždinku až za obklad. Tím zabráníte jeho prasknutí při utahování vrutu. Máte-li rádi pravidelnost a uspořádanost, pokuste se zavěsit všechny doplňky v místnosti přibližně do stejné výšky.

 5. Výběr správných hmoždinek

  Do cihly nebo betonu použijte univerzální 6mm hmoždinky a vrták stejného průměru Těžší zrcadla je vhodnější zavěsit na 8mm vruty nebo skoby a odpovídající hmoždinky Pro velmi těžká zrcadla (přes 20 kg) nejlépe použijte kotvy do zdi.

 6. TIP!

 7. Montáž zrcadla

  Lehká koupelnová zrcadla lze snadno upevnit pomocí příchytek, ozdobných držáků či hliníkových profilů. Zrcadla nelepte pomocí silikonu. Většina silikonových tmelů obsahuje kyselinu, která může narušit jejich reflexní vrstvu.

 8. TIP!

  Správným svítidlem můžete zrcadlo zdůraznit nebo jej pouze jemně nasvítit. Pro instalaci osvětlení zrcadla budete potřebovat blízkou elektrickou zásuvku.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Zavěšení zrcadla

3.7
3.7 of 5

285 celkem

 • 5
  136
 • 4
  48
 • 3
  21
 • 2
  23
 • 1
  57