Výroba výstavního stojanu

90% of 100%
Ve výstavním stojanu u vás doma se budou skvěle vyjímat nádherné knihy, atraktivní rostlina nebo jiné poutavé osobní předměty. Tento skandinávský výstavní stojan je ideální k vystavení vašich nejhezčích věcí. Můžete si ho vyrobit sami v osmi jednoduchých krocích:
 1. Krok 1: Dvakrát odměřte délku 150 cm a vyznačte ji nahoře a dole v úhlu 15º.
 2. Krok 2: Upevněte prkno ve svorce souběžně s touto čárou, přitom vezměte v úvahu šířku řezání víceúčelovou pilou. Odřízněte prkno a lehce ho obruste.
 3. Krok 3: Třikrát odměřte délku 50 cm, odřízněte prkna a lehce je obruste.
 4. Krok 4: Na obou krátkých stranách těchto tří prken vyznačte místa pro vyvrtání otvorů ve vzdálenosti 5 cm zleva a 5 cm zprava. Dlouhá prkna, která použijete jako boční strany, položte naplocho a shora odměřte vzdálenosti 25 cm, 65 cm a 105 cm. V těchto třech výškách vyznačte místa pro vyvrtání otvorů ve vzdálenosti 5 cm zleva a zprava.
 5. Krok 5: Vyvrtejte do dlouhých prken otvory o hloubce 1 cm. Použijte k tomu hloubkový doraz na vrtačce. Nyní vyvrtejte do krátkých prken otvory o hloubce 2 cm.
 6. Krok 6: Do každého z otvorů v dlouhých prknech kápněte lepidlo na dřevo a zatlučte spojovací kolík. Potom potřete všechny spojovací kolíky lepidlem na dřevo a nasaďte na ně jednotlivé police. Totéž proveďte s druhým dlouhým prknem.
 7. Krok 7: Položte výstavní stojan na stranu, něčím ho zatižte, aby na něj působil tlak, a nechte ho schnout 24 hodin.
 8. Krok 8: Postavte výstavní stojan na požadované místo a umístěte do něj pěkné věci.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Výroba výstavního stojanu

4.5
4.5 of 5

2 celkem

 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0