Výroba lavičky a šachového stolku z palet

96% of 100%
Palety v mžiku zcela změní vzhled zahrady a nebude vás to téměř nic stát. Zahradní paletová lavička na kolečkách působí masivním, robustním dojmem. A doprovodný šachový stolek vám přinese hodiny potěšení.
 1. Krok 1: Palety jsou neopracované a mají spoustu třísek. Proto je vhodné všechny palety zbrousit, aby měly hladký povrch bez třísek.
 2. Krok 2 (lavička a stolek): Položte na sebe dvě palety obrácené spodní stranou vzhůru pro sedátko lavičky a dvě pro stolek. Pomocí vrutů připevněte palety k sobě, aby neklouzaly. Akumulátorovým vrtacím šroubovákem zašroubujte vruty 4 x 50 mm podél devíti kvádrů.
 3. Krok 3 (lavička): Odřízněte mezilehlé latě pod zadním prknem. Tím vznikne prohlubeň, do které přijde opěradlo.
 4. Krok 4 (lavička): Poslední volná paleta poslouží jako opěradlo lavičky. Odřízněte zadní řadu kvádrů a dvě horní prkna (v případě potřeby použijte kladivo a dláto). Upozornění: Svislá prkna nechte nedotčená. Ořízněte je na délku 16,5 cm.
 5. Krok 5 (lavička): Zasuňte opěradlo do prohlubně v sedátku tak, aby zůstalo opřené v určitém úhlu. Pevně upevněte opěradlo vruty 5 x 70 mm.
 6. Krok 6 (stolek): Ořízněte latě na správnou délku, aby vyplnily horní mezery v paletovém stolku, a připevněte je hřebíky a/nebo lepidlem na dřevo. Tím se zbavíte všech mezer v horní straně stolku.
 7. Krok 7 (stolek): Bruskou vyhlaďte horní stranu paletového stolku.
 8. Krok 8 (stolek): Naneste vrstvu bílé barvy. Můžete natřít celý stolek, nebo jen horní stranu.
 9. TIP!

  Podle vlastního uvážení můžete natřít také lavičku, a to vrstvou barvy, laku nebo mořidla.
 10. Krok 9 (stolek): Pomocí pravítka a tužky nakreslete na horní stranu stolku šachovnici. Potom přetřete čáry štětcem. Vzhledem k tomu, že jste již nanesli vrstvu bílé barvy, je třeba vybarvit pouze černé čtverce (8x8 cm).
 11. Krok 10 (lavička a stolek): K nejkrajnějším čtyřem kvádrům na spodní straně lavičky a stolku přišroubujte čtyři samostavná kolečka. Použijte k tomu vruty 6 x 50 mm.
 12. TIP!

  Vyzdobte paletovou lavičku polštáři. Zvýší se tím pohodlí při sezení a vypadá to skvěle.
 13. Krok 11 (stolek): Kmitací pilou odřízněte z kmene stolu dva kotouče o rozměrech 24 x 2 cm. Polovinu z nich natřete bílou a polovinu černou barvou.
 14. Krok 12 (stolek): Položte kotouče na šachovnici. Užijte si hru!

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Výroba lavičky a šachového stolku z palet

4.8
4.8 of 5

14 celkem

 • 5
  12
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0