Stavba hmyzího hotelu

84% of 100%
Nabídněte přírodě pomocnou ruku a postavte na zahradě hmyzí hotel. Na jaře a v létě slouží jako místo k odpočinku a rozmnožování a během chladných, deštivých měsíců jako ideální úkryt pro přezimování včel, čmeláků, berušek a motýlů. Hmyzí hotely jsou nyní v módě. Jeden takový můžete postavit sami v několika jednoduchých krocích.
 1. Krok 1: Pomocí Kmitací pilu připravte dvě 70cm prkna (bočnice), jedno 23,2cm prkno, jedno 25cm prkno a čtyři 20cm prkna.
 2. Krok 2: Nakloněnou kmitací pilou šikmo seřízněte vyčnívající horní strany v úhlu 45 stupňů. Na tomto místě bude střecha.
 3. Krok 3: Seříznuté hrany vyhlaďte bruskou.
 4. Krok 4: Přišroubujte čtyři prkna mezi obě bočnice hmyzího hotelu. K vrtání otvorů použijte tenký vrták, abyste předešli rozštěpení dřeva. Začněte dole, aby bylo jisté, že spodní strana bude rovná, a mezi prkny nechte asi 20 cm volného místa. Nahoře nechte asi 10 cm volného místa.
 5. Krok 5: Nyní sešroubujte obě zešikmené poloviny střechy v úhlu 90 stupňů a připevněte je vruty k horní části.
 6. TIP!

  Hmyzí hotel nenatírejte barvou ani lakem. Zápach by odpuzoval hmyz.
 7. Krok 6: Zašroubujte vrut do stěny nebo plotu a zavěste na něj hmyzí hotel.
 8. Krok 7: Nyní nastal čas naplnit hmyzí hotel. Kmitací pilou rozřezejte bambusové proutky na kusy a vyplňte jimi jednu přihrádku ve hmyzím hotelu. Na přední straně je vyrovnejte, aby vypadaly co nejlépe.
 9. Krok 8: Kmitací pilou nařezejte kmenové dříví. Potom do něj různými (rychlořeznými) vrtáky vyvrtejte několik hlubokých otvorů. V ideálním případě byste měli vytvořit 2mm až 9mm otvory. Ostatní přihrádky vyplňte kůrou, odřezky dřeva, dřevitou vlnou a borovými šiškami. Hmyz vám bude vděčný.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Stavba hmyzího hotelu

4.2
4.2 of 5

18 celkem

 • 5
  12
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  3