SKIL Hoblíky

Na základě bohatých zkušeností s dřevoobráběcím nářadím vyvinula společnost SKIL řadu výkonných, spolehlivých hoblíků na hoblování povrchů, srážení hran a drážkování.

Jak používat nářadí

K čemu se používá hoblík?

 1. Jak používat elektrický hoblík?

 2. 1) Hoblování ploch
 3. 2) Zkosení hran
 4. 3) Řezání drážek

Jak lze zabránit příliš rychlému otupení hoblíku?

 1. Jak lze zabránit příliš rychlému otupení hoblíku?
  Zatímco většina hoblovacích nožů je oboustranná a lze je tedy používat z obou stran, je zjevně vhodné zajistit, aby zůstaly co nejdéle ostré.
 2. Před zahájením práce je důležité odstranit z obrobku všechny šrouby, hřebíky a další prvky. Nejen kvůli bezpečnosti, ale také proto, aby se předešlo poškození nožů. Než začnete, ujistěte se, že v dráze hoblování není nic, co by překáželo noži, a odstraňte veškeré odštěpky, které by se mohly zachytit v nástroji.
 3. Rovněž doporučujeme před přiložením hoblíku k povrchu počkat, než se nože úplně zastaví. Otáčející se nože mohou sevřít povrch, což nejen znesnadňuje ovládání hoblíku, ale může to také způsobit poškození nožů i obrobku.
 4. A ještě poslední věc: zkontrolujte, zda má hoblík, o jehož nákupu uvažujete, odkládací patku. Po použití chrání jak hoblík, tak obrobek.
 5. Abychom nezapomněli, doporučuje se vyměnit tupé nože, jak nejdříve to bude možné. Podívejte se na video, které vám ukáže, jak to provést.

Jaký je rozdíl mezi hoblovacími noži HSS a TCT (zvanými též HM)?

 1. Jaký je rozdíl mezi hoblovacími noži HSS a TCT (zvanými též HM)?
  Hoblovací nože HSS z rychlořezné oceli jsou ostřejší a nabízejí nejhladší opracování povrchu. Nože TCT se slinutým karbidem wolframu, které se nazývají též nože z tvrdokovu (HM), nejsou tak ostré. Nelze s nimi dosáhnout tak dokonale hladkého povrchu, avšak poskytují stále velmi dobré výsledky. Hlavní předností hoblovacích nožů TCT je životnost, která je až pětkrát delší.

Jak vyměnit hoblovací nože na elektrickém hoblíku?

 1. Jak vyměnit hoblovací nože na elektrickém hoblíku?

Vaiheittaiset ohjeet ja tee-se-itse-vinkit