Zavěšení obrazu

78% of 100%

Nejprve pro obraz najděte vhodné místo. Vezměte v úvahu různé faktory, jako např. půdorys a výšku pokoje, viditelnost z různých míst a osvětlení.

 1. Volba formátu

  Obraz zavěste středem ve výši očí. To je v průměru 1,65 m. Velký obraz může malý pokoj opticky zvětšit. Pověsíte-li více malých obrazů nad sebe, získáte pocit výšky.

 2. Nejprve vyměřte umístění všech obrazů

  Máte-li rádi pravidelnost a uspořádanost, zavěste všechny obrazy horní hranou přibližně ve stejné výšce. Vyberte vhodné místo, podržte obraz u zdi a najděte přesné umístění. Malé obrazy lze zavěsit na jednu skobu, velké věšte raději na dvě. Vyznačte místo první skoby a pomocí vodováhy vyznačte místo druhé. Znovu zkontrolujte, zda jsou oba otvory vodorovné.

 3. TIP!

  Obrazy volte podle tvaru stěny. Široké obrazy lépe vypadají na širší zdi, vysoké naopak na užší zdi. Velké obrazy lépe vyniknou na velké zdi, malé obrazy na malé zdi. Při koupi obrazu myslete na to, co bude v jeho okolí.
 4. Jaké použít hmoždinky?

  Do cihly nebo betonu použijte univerzální 6mm hmoždinky a vrták stejného průměru do zdiva nebo do betonu.

 5. Osvětlení (volitelné)

  Správným svítidlem můžete obraz zdůraznit nebo jej pouze jemně nasvítit. Pro osvětlení budete potřebovat blízkou elektrickou zásuvku nebo nastavitelná stropní bodová světla.

 6. Závěsné lišty

  Montáž závěsných lištových systémů je velmi snadná. Lze na ně věšet obrazy i jiné dekorace. Lišty se montují do horního rohu stěny pomocí hmoždinek a šroubů. Umožňují zavěsit obrazy či jiné dekorativní předměty do libovolné výšky a kdykoliv změnit jejich umístění.

 7. Montáž závěsného systému

  Do hmoždinek požadované velikosti našroubujte speciální šrouby s rozestupem 40 cm. Na šrouby nacvakněte lištu. Do lišty zasuňte závěsy lanek a ze strany nasaďte koncovku. Na lanka do požadované výšky upevněte háčky.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Zavěšení obrazu

3.9
3.9 of 5

1143 celkem

 • 5
  574
 • 4
  243
 • 3
  98
 • 2
  78
 • 1
  150