Výměna sprchové baterie

70% of 100%

Pokud vaše stará sprchová baterie již potřebuje výměnu, není nic obtížného provést ji svépomocí.

 1. Vypněte přívod vody.

  Ze všeho nejdříve vypněte hlavní uzávěr na přívodu vody. Ten se obvykle nachází těsně před vodoměrem. Poté otevřete kohouty a vyčkejte, až z nich úplně přestane téct voda.

 2. Odšroubujte baterii.

  Chcete-li odmontovat sprchovou baterii, nejdříve povolte obě rozety. Pod rozetami se nacházejí potrubní armatury ve tvaru S. Povolte zajišťovací matice nebo kroužky a poté budete moci starou baterii demontovat.

 3. Montáž směšovací baterie na dvě trubky

  Sprchové baterie se obvykle instalují na zeď na dvě vodovodní trubky. Trubka s teplou a studenou vodou se obvykle nacházejí 16 cm od sebe. Pokud je třeba, můžete jejich vzdálenost změnit pomocí potrubních armatur ve tvaru S.

 4. Potrubní armatury ve tvaru S

  Našroubujte potrubní armatury ve tvaru S na konce vodovodních trubek, které jsou opatřeny závitem, a přetlačte přes ně dekorativní rozety. Následně můžete našroubovat sprchovou baterii na potrubní armatury ve tvaru S pomocí spojovacích matic a těsnicích podložek. Nezapomeňte kolem závitů navinout teflonovou pásku (ve stejném směru, v jakém se otáčí matice při utahování).

 5. Utáhněte baterii. Dbejte, abyste ji nepoškrábali.

  Pomocí klíče pevně utáhněte montážní matice sprchové baterie. Abyste matice nepoškodili, při utahování překryjte chromované části matic hadříkem. Nikdy nepovolujte teflonový spoj, protože by pak voda mohla unikat. Otevřete ventil na hlavním přívodu vody a zkontrolujte, zda vše dobře těsní.

 6. Vanové baterie

  Vanové baterie mají obvykle druhý připojovací bod, k němuž lze připojit ruční sprchu. Tyto baterie jsou vybaveny mechanismem, kterým lze ručně zvolit, kam má voda téci, zda do sprchy, nebo do vany. Sprchovou hlavici je možné umístit do různých poloh na svislé tyči.

 7. Termostatická baterie

  Tyto směšovací baterie je možné nastavit na stálou teplotu, takže jsou ideální jak pro sprchování, tak pro použití ve vaně. Obvykle mají bezpečnostní pojistku, která znemožňuje zvolit teplotu vyšší než 38 °C. Existují také modely s možností volby úsporného režimu, který snižuje průtok vody až o 50 %.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Výměna sprchové baterie

3.5
3.5 of 5

307 celkem

 • 5
  126
 • 4
  64
 • 3
  27
 • 2
  18
 • 1
  72