Prostřihávání popínavých rostlin

54% of 100%
Popínavé rostliny tvoří v zahradě dobré přírodní mezistěny, ale než se nadějete, mohou se rozlézt do všech stran. Při prostřihávání popínavých rostlin musíte rozlišovat mezi kvetoucími rostlinami jako zimolez e listnatými rostlinami jako břečťan.
 1. Kdy byste měli prostřihávat popínavé rostliny?

  Je důležité vědět, zda vaše popínavá rostlina kvete na jaře, nebo v létě. Pokud kvete na jaře, pupeny se tvoří v předchozím vegetačním období. Tyto popínavé rostliny byste měli prostřihávat, až rozkvetou. Pokud vaše popínavá rostlina kvete v létě, pupeny se tvoří v předchozích jarních měsících. Tyto rostliny lze prostřihávat na konci zimy.

  Listnaté popínavé rostliny jako břečťan je možné lehce prostřihávat po celé vegetační období, aby se hustě rozvětvily. Staré listy lze odstraňovat v zimě. Z opadavých popínavých rostlin lze odstraňovat celé stvoly, které rostou špatným směrem.

 2. Jaké nástroje potřebujete k prostřihávání popínavých rostlin?

  Při prostřihávání popínavých rostlin je účelné pracovat se správnými nástroji. Na tenké větve často nebudete potřebovat nic jiného než zahradnické nůžky. V případě tvrdších, silnějších větví možná dáte přednost odvětvovači, nebo dokonce prořezávací pile. Pokud musíte prostřihávat přerostlou popínavou rostlinu, může se vám hodit křovinořez.
 3. Jak prostřihávat popínavé rostliny?

  Kvetoucí a listnaté popínavé rostliny rostou a vypadají lépe, když odstraníte staré větve. Dávejte pozor, abyste nezkrátili boční výhonky příliš blízko místu, kde se připojují k hlavnímu výhonku. Při prostřihávání přerostlé rostliny budete možná muset odstranit více výhonků.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Prostřihávání popínavých rostlin

2.7
2.7 of 5

53 celkem

 • 5
  16
 • 4
  6
 • 3
  4
 • 2
  6
 • 1
  15