Prostřihávání hortenzií

54% of 100%

Hortenzie je odolný keř, který je nenáročný na údržbu. Zůstává kvést po dobu šesti měsíců a dokonce ji lze využít jako živý plot. Při prostřihávání hortenzií je důležité pamatovat na to, že je lze rozdělit do dvou skupin: na ty, které vykvétají ze starých pupenů, a ty, které vykvétají z nových pupenů.

Uhádli jste správně: první vykvétají z pupenů, které byly připraveny v předchozím roce. Tyto hortenzie lze prostřihávat před zimou (až odkvetou), nebo po zimě (před březnem). Pokud je prostřiháte na jaře, sotva vykvetou.

Hortenzie vykvétající z nových pupenů kvetou na větvích, které rostou na jaře a po prostřihání pokračují v růstu. Tyto hortenzie lze prostřihávat brzy na jaře.

 1. Jaké nástroje potřebujete k prostřihávání hortenzií?

  Prostřihávání hortenzií je docela snadné. K prostřihávání květů a větví hortenzií můžete používat zahradnické nůžky se zakřivenými čelistmi.
 2. Jak byste měli prostřihávat hortenzie?

  Hortenzie vykvétající ze starých pupenů se prostřihávají tak, že se odstřihnou suché hlavy těsně nad vrcholem páru silných, zdravých pupenů. Zajistěte tomuto druhu hortenzií ochranu před nočními mrazy, abyste zajistili, že nové hlavy květů nezmrznou. Za tímto účelem zakryjte keř zahradnickým rounem nebo bublinkovou fólií. Jakmile přestane mrznout, sejměte rouno nebo fólii.

  Na podzim není třeba prostřihávat suché hlavy hortenzií vykvétajících z nových pupenů. Nové květy vyrostou na stejné větvi pod suchými hlavami, které je ochrání před mrazem. Suché hlavy květů lze stříhat brzy na jaře, aby vzniklo místo pro nové květy.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Prostřihávání hortenzií

2.7
2.7 of 5

311 celkem

 • 5
  71
 • 4
  54
 • 3
  29
 • 2
  28
 • 1
  129