Skip to content

Prořezávání ovocných stromů

Když si na práci někoho najmete, může vás to vyjít draho. Se správným přístupem můžete ale spoustu věcí zvládnout sami. Na oficiálních stránkách SKIL najdete projekty krok za krokem, které vám ušetří čas i peníze. Tyto projekty jsou rozděleny do kategorií podle různých druhů prací v domě i okolo něj a poskytnou vám jasná vysvětlení od A do Z.Stačí klepnout na jeden z našich projektů krok za krokem a můžete rovnou začít!

  1. Kdy byste měli prořezávat ovocné stromy?

    Mezi jádroviny (1) patří jabloně a hrušně. Tyto stromy byste měli prořezávat mezi začátkem ledna a začátkem března. Pokud je začnete prořezávat kdykoli dříve, budou náchylné na choroby, které by mohly poškodit jejich jmen a větve. Jádroviny by se měly prořezávat vždy za suchého počasí. Prořezávání by se nikdy nemělo provádět při silném mrazu.

    Mezi peckoviny (2) patří třešně, slivoně, broskvoně a meruňky. Peckoviny je lepší neprořezávat v zimě, protože by mohly být infikovány plísní. Prořezávejte peckoviny po rozkvetení v na přelomu dubna a května nebo po sklizni na přelomu srpna a září.

  2. Jaké nástroje potřebujete k prořezávání ovocných stromů?

    Nejvhodnějšími nástroji na prořezávání ovocných stromů jsou zpravidla zahradnické nůžky, prořezávací pila a odvětvovače. Na tenčí větve používejte zahradnické nůžky, na silnější větve prořezávací pilu a na obtížně dosažitelné větve odvětvovače.
  3. Jak byste měli prořezávat ovocné stromy?

    Odřízněte staré větve a větve, které nesou málo ovoce, ve vzdálenosti asi 10 cm od kmene. Pokud se větev rozděluje na dvě, jednu z nich odstraňte. Vytvoříte tím optimální průtok mízy do plodů. Větve rostoucí dolů nebo dovnitř lze odstranit. Odřízněte větve u kmene, abyste zajistili, že nevzniknou žádné nové výhonky.

Hodnocení

Ohodnoťte tento popis krok za krokem.

Prořezávání ovocných stromů

3.2
3.2 of 5

185 Počet hlasů

  • 5
    58
  • 4
    38
  • 3
    19
  • 2
    15
  • 1
    55