Prořezávání jehličnanů

56% of 100%

Jehličnany jsou stálezelené rostliny, proto jsou ideální pro živé ploty. Místo běžný listů, jaké má většina ostatních rostlin, mají jehličnany šupinovité listy nebo jehličí. Mezi stromy s jehličím patří jedle a borovice. Jehličnany se šupinovitými listy se často používají jako živé ploty. V tomto postupu s pokyny vám vysvětlíme, jak prořezávat jehličnatý živý plot.

Nejvhodnější dobou k prořezání vašeho jehličnanu je konec května nebo začátek června. Můžete ho znovu prořezat v srpnu, abyste zajistili, že si po celou zimu zachová skvělý vzhled. Po konci září jehličnany již neprořezávejte, protože mráz jim může snadno ublížit.

 1. Jaké nástroje potřebujete k prořezávání jehličnanů?

  Nejvhodnějším nástrojem k prořezávání jehličnatého živého plotu jsou elektrické nůžky na živé ploty. Ke zkracování silnějších větví byste mohli použít prořezávací pilu.

 2. Jak byste měli prořezávat jehličnany?

  Prořezávejte váš jehličnan tak, aby na něm vždy zůstaly zelené větve. Důvodem je, že ze starého dřeva již nerostou výhonky. Mladé výhonky byste neměli zkracovat o více než asi 10 cm. Jehličnatý živý plot by měl být dole širší, aby se sluneční světlo dostalo k co největší ploše povrchu. Pak bude moci jehličnatý živý plot optimálně růst. Pokud máte volně stojící jehličnan, měli byste pravidelně prořezávat několik silnějších větví hlouběji v živém plotu. Prořezáním těsně nad větví mířící dovnitř zajistíte, že větve jehličnanu porostou dovnitř, čímž zastavíte jejich svěšení.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Prořezávání jehličnanů

2.8
2.8 of 5

29 celkem

 • 5
  6
 • 4
  4
 • 3
  6
 • 2
  3
 • 1
  10