Skip to content

Natírání kovů

Když si na práci někoho najmete, může vás to vyjít draho. Se správným přístupem můžete ale spoustu věcí zvládnout sami. Na oficiálních stránkách SKIL najdete projekty krok za krokem, které vám ušetří čas i peníze. Tyto projekty jsou rozděleny do kategorií podle různých druhů prací v domě i okolo něj a poskytnou vám jasná vysvětlení od A do Z.Stačí klepnout na jeden z našich projektů krok za krokem a můžete rovnou začít!

  1. Uvnitř domu

    Můžete poměrně snadno změnit barvu radiátoru tak, aby ladila s novou barvou místnosti (viz také postup s pokyny pro výrobu krytu na radiátor). Obruste opotřebená a poškozená místa, odstraňte mastnotu a naneste vrstvu základního nátěru. Potom odmastěte celý radiátor. Před natíráním musí být radiátor samozřejmě studený. Použijte speciální barvu na radiátory, který se dodává v řadě sladěných nebo doplňkových barev. Barva na radiátory je určena speciálně k použití na radiátorech a topných trubkách. Tento typ barvy je odolný proti teplu, změnám barvy a stárnutí.

  2. Venku

    Kovové výrobky k venkovnímu použití jsou vystaveny povětrnostním vlivům; patří mezi ně balkónová zábradlí, ploty, besídky, garážová vrata atd. Proto nepřekvapí, že dříve nebo později kov zkoroduje nebo zreziví. To je důvod, proč kov vyžaduje pravidelnou údržbu a občas dokonce i výměnu.

    Odstraňování rzi
    Rez a oxidace se obvykle objevují kolem svarů. Můžete je snadno odstranit drátěným kartáčem nebo elektrickou vrtačkou s drátěným kotoučem. Alternativou pro rovné povrchy, například ploty, je multifunkční odstraňovač nátěrů s čisticím kotoučem. Při práci noste lakýrnickou masku, ochranné brýle a pracovní rukavice. Odstraňte veškerou zbývající rez, jinak se určitě objeví znovu. Rezivění obvykle začíná na okrajích a svařovaných součástech, proto věnujte těmto částem zvláštní pozornost, zejména pokud jsou na obtížně dostupných místech.

  3. Ochrana před rezivěním

    Na ochranu před rezivěním použijte základní nátěr odolný proti rezivění nebo jiný speciální nátěr na kov. K nanášení je nejvhodnější malý, kulatý štětec. Postupujte velmi opatrně a používejte malé množství nátěru, aby nestékal. Krycí vrstva nátěru zvýší trvanlivost ochrany.

  4. Používání nátěrů na kov ve venkovním prostředí

    Až základní nátěr úplně zaschne, můžete nanést krycí nátěr. Použijte nátěr na kov, protože nabízí dobrou ochranu proti korozi středně namáhaných povrchů. Nenatírejte na silném slunečním světle; nátěr by schnul příliš rychle, což by mohlo způsobit praskliny ve vrchní vrstvě. Začínejte v rozích a na okrajích a používejte kulatý štětec, který budete namáčet do barvy pouze do hloubky 1 cm. Dbejte na to, aby nanášený nátěr nebyl příliš silný – lepší je nanést dvě nebo více vrstev. Další vrstvy lze obvykle nanášet asi po 16 hodinách. Pravidelně kontrolujte výskyt rzi a pokud se objeví, ihned ji odstraňte drátěným kartáčem a opravte nátěr – prodloužíte tak intervaly údržby.

Hodnocení

Ohodnoťte tento popis krok za krokem.

Natírání kovů

3.8
3.8 of 5

299 Počet hlasů

  • 5
    146
  • 4
    67
  • 3
    22
  • 2
    16
  • 1
    48