Montáž koupelnových doplňků

70% of 100%

Koupelny a toalety se neobejdou bez doplňků, jako jsou např. věšáky či kruhy na ručníky, držáky na sklenice, držák na vysoušeč vlasů, miska na mýdlo nebo police na hygienické potřeby. Na této stránce se dozvíte,jak všechny tyto doplňky zavěsit na své místo.

Praktické rady

Než začnete vrtat do zdi, ujistěte se, že v místě vrtání nejsou vodovodní ani plynové trubky či elektrické kabely. K jejich vyhledání slouží speciální elektronické detektory.

Staré koupelnové doplňky odstraňujte vždy v pracovních rukavicích.

 1. Vyměření místa pro všechny doplňky

  Máte-li rádi pravidelnost a uspořádanost, pokuste se zavěsit všechny doplňky pokud možno do stejné výšky. S tím vám pomohou spáry mezi obklady. Nejprve zjistěte, zda můžete otvory vyvrtat do těchto spár. Je to jednodušší, obklady neprasknou a máte jistotu, že doplňky visí v rovině.

 2. Vrtání do obkladů

  Pokud se vrtání do obkladu nevyhnete, vyznačte otvor na dva překřížené pruhy maskovací lepicí pásky. Kromě toho, že tento bod lépe uvidíte, zejména na tmavších obkladech, zabraňuje páska sklouznutí vrtáku.

 3. Než začnete vrtat, vše ještě jednou zkontrolujte.

  Příklad: pokud upevňujete polici, podržte ji u stěny na požadovaném místě. Na polici položte vodováhu, vyrovnejte a pod policí vyznačte místo pro první otvor. Znovu zkontrolujte vodováhu a vyznačte místo pro druhý otvor.

 4. Do obkladu vrtejte pomalu

  Vrtejte pomalu a bez příklepu. Jakmile provrtáte obklad, můžete zapnout příklep. Otvor musí být dostatečně hluboký, abyste mohli zasunout celou hmoždinku až za obklad. Tím zabráníte jeho prasknutí při utahování vrutu.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Montáž koupelnových doplňků

3.5
3.5 of 5

112 celkem

 • 5
  48
 • 4
  20
 • 3
  10
 • 2
  7
 • 1
  27