Devět nepostradatelných zahradnických nástrojů pro městské zahrady

84% of 100%
Potřebujete udržovat skvělý vzhled vaší zahrady, ale přijde vám těžké vybrat si z obrovské nabídky zahradnických nástrojů? Zde je devět nepostradatelných nástrojích do vaši zahradní kůlny.
 1. Sekačka na trávu

  Pokud máte na zahradě trávu, určitě si kupte takovou sekačku, která nejlépe vyhovuje vašemu trávníku. Pro malé a středně velké městské zahrady je vhodná ruční sekačka. Nicméně posekání trávníku ruční sekačkou trvá déle. Elektrická nebo benzínová sekačka vám pomůže dokončit práci rychleji.
 2. Strunová sekačka

  Strunová sekačka představuje praktické řešení, když je třeba upravit trávu kolem zdí, plotů a záhonů – nebo jednoduše zarovnat okraje trávníku. V podstatě kdekoli, kam se snadno nedostanete s běžnou sekačkou. A strunová sekačka je ideální nástroj na malé, hrbolaté travnaté plochy.
 3. Nůžky na živé ploty

  Pokud máte v zahradě živý plot nebo keře, měli byste je pravidelně prořezávat. Použijte elektrické nůžky na živé ploty, abyste minimalizovali čas a úsilí. Kvůli vlastní bezpečnosti při prořezávání elektrickými nůžkami na živé ploty noste ochranné brýle a rukavice.
 4. Zahradnické nůžky

  Zahradnické nůžky jsou nezbytným nástrojem v případě, že potřebujete prostřihávat zadní větve keřů, stromů a dalších rostlin. Zahradnické nůžky se používají ke střihání tenkých a středně silných větví. Abyste si usnadnili práci při prostřihávání, vždy se ujistěte, že čelisti jsou ostré. Čelisti z kalené oceli zůstanou déle ostré, takže vyžadují méně údržby.
 5. Elektrický kartáč na odstraňování plevele

  Plevelu mezi dlažebními kameny na terase se nelze vyhnout. Jistě jej chcete odstranit co nejrychleji a nejjednodušeji, aniž byste se uchylovali k herbicidům, nebo si namohli záda. Elektrický kartáč na odstraňování plevele nabízí praktický způsob, jak se vypořádat s tímto úkolem. Robustní kartáč obratně odstraní plevel z mezer mezi kameny.
 6. Fukar

  Máte na zahradě spoustu listí? Chtěli byste ho rychle odklidit? Možná byste mohli vyzkoušet fukar. Kromě opadaného listí dokáže fukar nasát a rozsekat také menší zbytky po prořezávání. Listí a odpad se ukládají ve vaku, takže je lze snadno vyhodit. Díky tomu je mnohem snazší udržet zahradu v čistém a uklizeném stavu.
 7. Nůžky na trávu

  Máte na zahradě zimostráz? K jeho prostřihávání jsou nejvhodnější speciální nůžky na trávu. Křovinořez je vhodný na hrubší práci, zatímco pro menší větve jsou určeny vyvětvovací nůžky. Na druhou stranu, akumulátorové nůžky na trávu jsou určeny speciálně k prostřihávání zimostrázu.
 8. Tlakový čistič

  Tento nástroj je naprosto nezbytný k čištění teras, zahradního nábytku, nástrojů a vozidel. Tlakové čističe mají obvykle různá nastavení tlaku a rozstřiku od úzkého paprsku po široký proud. Po všech stránkách se jedná o ideální nástroj pro mnoho různých druhů venkovního čištění.
 9. Zahradní drtič

  Zahradní drtič je velmi praktický nástroj na drcení větví a dalšího zahradního odpadu. Drcení zmenšuje objem odpadu, takže se jednodušeji skladuje a přeměňuje v cenný kompost.

Hodnocení

Ohodnoťte tyto postupy s pokyny.

Devět nepostradatelných zahradnických nástrojů pro městské zahrady

4.2
4.2 of 5

17 celkem

 • 5
  10
 • 4
  4
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1