Kontrola přítlaku SKIL: menší přítlak, lepší broušení

Pijete každé ráno čerstvou pomerančovou šťávu? A pokud tlačíte pomeranč do odšťavňovače, také máte tendenci tlačit příliš tvrdě, protože si myslíte, že vylisujete rychleji více šťávy? Ve skutečnosti je to naopak. Pokud tlačíte pomeranč příliš silně, motor odšťavňovače se zpomaluje a nemůže řádně pracovat. Co to má společného s broušením?

Lidé dělají stále stejnou chybu během broušení. Myslí si, pokud budou silněji tlačit, bruska bude ubírat více materiálu.

Znovu je opak pravdou. Motor brusky se zablokuje a nemůže řádně vykonávat svou práci. A navíc se unavíte a začnou vás bolet ruce a zápěstí.

To je důvodem, proč společnost SKIL vybavila své brusky kontrolou přítlaku. Funguje na jednoduchém principu. Naše bruska má 4 diody: dvě zelené, jednu oranžovou a jednu červenou. Ty odpovídají tlaku na brusku. Dokud se nacházíte v „zelené zóně“, bruska pracuje správně a dosahuje nejlepších výsledků broušení. Pokud se rozsvítí oranžová dioda, příliš tlačíte na nářadí. Pokud se rozsvítí červená dioda, pak musíte ihned uvolnit tlak na nářadí a nechat ho pracovat. A konečně, proč byste se měli unavovat, když nářadí může vykonávat práci za vás?