1. Jaká pila je vhodná na kterou práci?

 2. = Rychlost
  = Přesnost
  = Řezání křivek
  = Rovné řezání
  = Řezání na těžko dostupných místech
 3. 1) Kmitací pila

  Kmitací pila je ze všech pil nejuniverzálnější. Umožňuje přesné řezání rovných i zakřivených linií. Kmitací pily jsou nejlepší volbou především pro řezání křivek. Pro kmitací pily existuje široká nabídka pilových plátků, které jsou optimalizovány pro různé povrchy či s ohledem na přesnost, rychlost či řezání křivek. Tyto pily umožňují řezání dřeva, kovu, plastů, sádrokartonu, laminované dřevotřísky a dokonce i keramických obkladů.
 4. 2 | Okružní pila

  Okružní pila se zpravidla používá k rychlému a přesnému řezání rovných linií. Vyniká především u dlouhých řezů do tlustších materiálů. Okružní pily se používají především k řezání dřeva, i když si poradí i s jinými materiály – někdy se speciálním pilovým kotoučem. Z nejobvyklejších materiálů lze okružní pilou řezat například dřevotřísku, překližku, dřevěné trámy, podlahové desky z tvrdého dřeva a podkladové desky.
 5. 3) Pila ocaska

  Pila ocaska slouží především k hrubému řezání, prořezávání stromů a keřů a k demoličním pracím. Můžete k ní zakoupit pilové listy pro různé materiály, jako např. dřevo či kov.
 6. 4) Multifunkční pila

  Multifunkční pila je ideální k řezání široké řady materiálů; potřebujete pouze jeden nástroj, abyste mohli řezat mnoho různých materiálů, od dřeva přes obkládačky a laminátové podlahy až po hliník a PVC. Tato pila vytváří přesné rovné řezy a také je velmi vhodná k vyřezávání drážek. Multifunkční pilu lze používat s různými typy pilových kotoučů, například s diamantovými kotouči, kotouči z rychlořezné oceli a karbidovými kotouči. Všechny tyto kotouče jsou k dostání ve většině obchodů s vybavením pro kutily.