Historie

Jak to všechno začalo...

1921

Všechno začalo v roce 1921, když stál vynálezce Edmond Michel uprostřed třtinového pole v americkém státě Louisiana. Sledoval dělníky, kteří si mačetami ručně prosekávali cestu hustou cukrovou třtinou. Byla to těžká, vyčerpávající práce. Když to Michel uviděl, pomyslel si, že musí existovat nějaký snadnější způsob. A tato myšlenka ho později přivedla k založení společnosti Skil Corporation.

Po nějaké době vyvinul ve své dílně ve státě New Orleans mechanickou mačetu. Ale chápal, že aby jeho nápad fungoval, čepel by se měla nějak otáčet. Brzy začal pracovat na zdokonalení svého původního nápadu a v roce 1923 vyvinul první elektrickou ruční pilu na světě. Neworleánské noviny věnovali jeho vynálezu krátký hlavní článek.

Tento článek si přečetl zemědělský podnikatel Joseph W. Sullivan, když cestoval z Minneapolis na Floridu. Považoval popsaný vynález za skvělý nápad a vydal se přímo do New Orleans, aby vyhledal Edmonda Michela.

1924

Po dalších vylepšeních elektrické ruční pily založili Edmond Michel a Joseph W. Sullivan v roce 1924 společnost „The Michel Electric Handsaw Company“. Svou revoluční pilu nazvali „Skilsaw“.

1926

Edmond Michel chtěl pokračovat v tom, co dělal nejraději: vynalézat. Proto v roce 1926 společnost opustil. Ve stejném roce byl název společnosti „The Michel Electric Handsaw Company“ změněn na „SKILSAW Incorporated“. A do konce téhož roku byly vyrobeny 2 000 okružních pil.

1928

V tomto roce byl poprvé použit hliník litý pod tlakem jako materiál na výrobu elektrických nástrojů. Společnost SKIL se stala průkopníkem v používání hliníku, díky němuž byly nástroje lehčí a robustnější. Ve stejnou dobu byla zároveň provedena řada bezpečnostních vylepšení. První přenosná elektrická okružní pila s označením „Model E“ byla vyvinuta v roce 1928.

1934

Společnost SKIL vyráběla řadu let pouze okružní pily; potom přišel rok 1934, kdy představila první elektrické vrtačky.

1936

V roce 1936 zavedla společnost SKIL pojistný a penzijní program pro své zaměstnance. V té době, kdy byl stále nedostatek pracovních míst a jiné společnosti neposkytovaly svým zaměstnancům žádné zvláštní výhody, se jednalo o velmi progresivní krok.

1937

V roce 1937 byla zahájena výroba okružní pily s označením „Model 77“, která zaujala významné postavení mezi výrobky společnosti SKIL. Byl to velmi robustní a spolehlivý nástroj, který se brzy stal standardem v tomto odvětví. Obchodníci o něm hovořili jako o nejlepší přenosné elektrické pile, jaká byla tehdy na trhu.

1947

Došlo k dalšímu rozšíření sortimentu společnosti SKIL o výrobky jako elektrické šroubováky, elektrické utahováky, elektrické vrtačky a kladiva, brusky, nůžky na živé ploty, různé typy okružních pil a široký výběr příslušenství!

1952

Došlo ke změně názvu společnosti ze „SKILSAW Incorporated“ na „Skil Corporation“, která odrážela množství různých výrobků ve stovkách modelů. Název „SKILSAW“ byl zaregistrován jako ochranná známka společnosti.

1961

Vzhledem k pozitivním dopadům exportu se společnost SKIL rozhodla vybudovat vlastní organizaci v Evropě a v roce 1961 byla v nizozemském městě Breda otevřena společnost Skil Nederland N.V. Vrchním ředitelem byl jmenován John W. Sullivan, vnuk zakladatele Josepha Sullivana. Do konce tohoto roku rozšířila společnost SKIL své aktivity o řadu prodejních poboček po celé Evropě. Centrum v Bredě se stalo evropskou centrálou, pod kterou spadá trh na celém kontinentě.

1966

Bolton Sullivan, syn spoluzakladatele Josepha Sullivana, navštívil centrálu společnosti SKIL v Bredě. A v roce 1966 byl vyroben desetimilióntý kus elektrického nářadí.

1996

V roce 1996 byla společnost SKIL odkoupena společností Robert Bosch GmbH.

2008

Společnost SKIL Europe představila svou řadu „SKIL Masters“. To znamená, že kromě výrobků pro zákazníky z řad kutilů nyní nabízí společnost SKIL Europe také sortiment určený profesionálním uživatelům.

2011

V Evropě byly znovu představeny zahradnické nástroje SKIL. Celý sortiment zahradnických výrobků je vybaven jedinečným systémem pro snadné ukládání, který umožňuje praktické a úsporné skladování nářadí.

2017

V roce 2017 byla společnost SKIL odkoupena společností Chervon (HK) Ltd. Posláním společnosti Chervon je neustále vytvářet inovační výrobky, což je v dokonalém souladu se zaměřením společnosti SKIL na vývoj snadno použitelných, inteligentních výrobků za příznivé ceny.